Tipy na výlet

Laberinto Tropical

Jedná se o krásnou tropickou zahradu a zároveň ekopark, ve kterém se nachází dva labyrinty (bludiště). V těchto labyrintech se nachází různá domorodá zvířata, pro které se stala Venezuela domovem. Labyrint je doporučujeme navštívit hlavně rodinám s dětmi. Uvidíte, jak budou vaše ratolesti šťastné, když se setkají s divokými zvířaty v malé zoologické zahradě. Některá zvířata jsou dokonce i velmi krotká. Zahrada tohoto labyrintu je umístěna v La Asunción. K tomu, abyste se do tohoto parku dostali, musíte použít silnici první třídy, když se objevíte vedle obrovské kopule, odbočíte směrem na východ a poté už se můžete řídit podle cedulí.

Když vstoupíte do parku, ocitnete se v hezké stinné části s několika velkými stromy, uvidíte baldachýn, pod nímž se plazí  hadi,jsou zde ptáci, a mnoho jiných zvířat (v klecích), a budova s toaletami, suvenýry a občerstvením. Pokud zrovna nemusíte poletování ptáků nad vašimi hlavami, tak máte docela problém. Někteří ptáci a zejména pelikáni se toulají absolutně volně. Další zvířata jsou buď v klecích (opice, hroznýš královský, velké krajty, korálovec, chřestýš, kajmani, aligátoři) nebo v přirozeném prostoru, který je ale samozřejmě ohraničen přírodními barierami (spousta druhů hrdliček, papoušci, pávi, pelikáni,  tukani, tarantule, leopardí gekon, leguán, obrovská stonožka). K tomu, abyste věděli, které zvíře zrovna pozorujete, potřebujete buď dobrou znalost zoologie a nebo výbornou španělskou slovní zásobu a schopnost jejího překladu do češtiny.

Jeep safari

Velmi příjemný výlet, při kterém se příliš nenachodíte, jelikož jeho podstatnou část strávíte při jízdě na otevřených jeepech. Tento výlet bychom mohli rozdělit do několika částí. Nejdříve se v jeepech projedete skrze hlavní město La Asunción, zastavíte se užít si vyhlídku v parku El Copey. Dále můžete zhlédnout posvátnou baziliku rybářů celé východní Venezuely, rozhodně si přeci musíte last minute volno užít do nejmenších detailů.. V přírodní rezervaci vyměníte dopravní prostředky, jeep vystřídá loďka, s níž se projedete po místní mangrovové laguně. K vidění jsou zde zejména mořští koníci, hvězdice a další vzácní živočichové, které těžko jinde uvidíte. Pak může následovat ostrov Munacao a koupání na pláži Punta Arenas.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 35°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

VEFVEF = 0 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist