Vízum, vstupní formality

Při turistických cestách na Isla Margaritu stejně jako na pevninskou část Venezuely není vyžadováno pro občany České republiky vízum. Ke vstupu na toto území vám postačí pouze cestovní pas.  Platnost cestovního pasu musí být minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Velké pozor pro ty, kteří si s sebou na dovolenou vezmou i ostatní členy rodiny, zejména děti! Venezuelské pohraniční orgány požadují samostatné cestovní dokumenty - pasy s aktuální fotografií - i pro děti od 10 let věku. Dbejte tedy na to, aby se pro vás Venezuela nestala noční můrou.

Venezuelskou turistickou vstupní kartu vyplníte hned při příletu do země. Pečlivě si ji uschovejte, předejdete tak různým nepříjemnostem, které by vás po její ztrátě mohly čekat a komplikovat vám pobyt. Tuto kartu  budete odevzdávat při celní kontrole před odletem. Karta se dělí na 2 části. Ta větší se odevzdává při příletu. Menší, kterou odtrhnete, při odletu. S vyplněním karty zpravidla pomůže i palubní personál v letadle.

Odletové taxy  jsou zhruba: Při odletu z Isla Margarita 87 USD /187Bs/, dítě do 12 let 61,40 USD /132Bs/ (od 1.3.2009). Připravte si drobné, personál je totiž, co se vracení drobných týče, vcelku neochotný. Dovoz neobchodního zboží pro osobní spotřebu je osvobozen od celních poplatků. Zboží, které je určené pro vlastní potřebu či spotřebu nebo jako dárky (do ceny asi 200 USD) lze dovážet volně. Za limit pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 1 litr vína a 1litr alkoholických nápojů. Pro osoby mladší 17 let neplatí bezcelní dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Není třeba poukazovat na to, že máte fotoaparáty a videokamery, které jsou určené pro osobní potřebu. Dejte si také pozor na dovoz vyšších finančních částek. Za pašování drog a ohrožených druhů zvířat či rostlin hrozí velmi vysoké tresty. Nejlepší je cestovat s profesionály, kteří vám ve všem poradí. Přesně těmi jsou německé cestovní kanceláře.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 35°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

VEFVEF = 0 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist