Praktické informace

Prvním úskalím pro našince by mohl být časový posun. Časový posun vůči České republice  je oproti zimnímu času -5 hodin, oproti letnímu času -6 hodin. Je třeba podotknout, že Venezuela nezavádí letní čas.

Elektrická síť ve Venezuele funguje na napětí 110 V a frekvenci 60 Hz. V hotelech bývají velmi často ploché zástrčky. Nezapomeňte si proto doma adapter. Dále nabízíme několik rad pro ty, kteří rádi fotografují. Místní se fotografují celkem rádi, pakliže je o to předtím požádáte. Pokud je fotografování zakázáno, pak to bude znázorněno piktogramem na viditelném místě. Na některých místech je fotografování za příplatek.

Pokud potřebujete při svém pobytu internet, respektive přístup k němu, tak vězte, že kvalitní připojení na internet funguje ve všech hotelech vyšší třídy. Ve všech turistických lokalitách také rapidně přibylo internetových kaváren. Jazykovou bariéru byste měli bez problémů překlenout, umíte-li španělsky, anglicky a nebo i německy, což je dnes i samozřejmě, zvláště pak, využíváte-li německé cestovní kanceláře. Pokud budete ale chtít něco koupit na místním tržišti a nebudete si umět říci, posunková mluva a hlavně dostatek peněz udělají své. Když půjdete do restaurace, dejte si určitě některou z místních specialit a nebo alespoň  národním venezuelské jídlo- pabellón criollo. Tento pokrm se skládá z vařeného, na kousky nasekaného hovězího masa, dušených černých fazolí, vařené bílé rýže, sýra a pečených banánů. Pokud budete v restauraci spokojeni, je zvykem dát nějaké to spropitné. Jeho výše záleží hlavně na vás. Vězte ale, že 10% spropitné je již zahrnuto v ceně.

Nějaké peníze od cesty očekávají hlavně průvodci a řidiči.

Pokud nebudete chtít s domovem komunikovat jen elektronicky a dáváte přednost pohledům z cest, tak navštivte recepce hotelů, kde pohodlně koupíte pohledy i známky. Zde vám také pohledy převezmou a pošlou. Domu pošta dorazí zhruba za 14 dnů.

Další rada se týká hmyzu. Tomu se nevyhnete.  Velmi dotěrným hmyzem jsou droboučké mušky Jejenes. Tyto mušky nemají problém prolézt i moskytiérou. Nejraději člověka koušou do nohou. Skutečnost, že jste poštípaní, ucítíte teprve ve chvíli, kdy už máte lýtka plná  červených svědících pupínků. Z dalších druhů hmyzu bychom mohli jmenovat běžné tropické moskyty, kteří se vyskytují převážně v noci zpravidla před deštěm. Velmi nepříjemné jsou také muchničky puri-puri. Ty žijí hlavně u vody. Mohou přenášet rozličná parazitická onemocnění. Závěrem je potřeba zdůraznit jedno telefonní číslo a tím je číslo 171, jehož vytočením zavoláte  zdravotníky, policii a požárníky.

 

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 35°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

VEFVEF = 0 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist