Počasí

Venezuela je zeměpisně řazena do Karibského souostroví. Co se týká států sousedících s tímto ostrovem, tak jsou jimi na východě ostrovní republika Trinidad a Tobago, na západě sousedí s ostrovy holandských Antil Curacaem, Bonaire a Arubou. Na jihu se nachází venezuelské pobřeží Latinské Ameriky. Odtud je ostrov vzdálen pouhých 50 kilometrů. Poloha tohoto ostrova má jednu velkou výhodu oproti ostatním, které se nachází v tomto souostroví. Tato výhoda tkví ve skutečnosti, že jsou zde ideální podmínky pro last minute odpočinek na palmami lemovaných plážích a můžete také poznat nádhernou a rozmanitou přírodu. Jedná se zejména o oblast delty řeky Orinoko a národní park Canaima, jeho stolové hory jsou světovým unikátem. Dalšími národními parky jsou La Restinga a El Copey, záliv Juan Griego. Kolem ostrova je také k vidění velká spousta korálových ostrůvků, které jsou rájem pro potápěče.

Spolu s přilehlými ostrovy Isla Coche a Isla Cubagua tvoří Isla Margarita republiku Nueva Esparta. Samotný ostrov byl kdysi dávno tvořen dvěma ostrůvky, mezi kterými se však postupem času vytvořila mělčina a následně došlo k propojení. Co se týče klimatu, tak musíme říct, že se jedná o klima tropické, které je velmi příjemné a které se vyznačuje stálým vlhkých a teplým podnebím, jež zabezpečuje skutečnost, že na ostrově nejsou během roku žádné velké teplotní výkyvy. Rozdíly v teplotách v průběhu roku jsou tedy minimální. Teplota se pohybuje od 37 °C v září, do 32 stupňů Celsia v prosinci, lednu. Celkově bychom mohli říct, že teplota se průměrně pohybuje okolo 32 stupňů Celsia během celého roku. V chladnější nocích se může teplota pohybovat okolo 24 stupňů Celsia, takže i v nocích je zde poměrně teplo, z čehož vyplývá, že vaše last minute zájezdy budou opravdu povedené. Teploty se mohou samozřejmě také měnit s klesající či stoupající nadmořskou výškou v jednotlivých konkrétních lokalitách na Isla Margaritě.

Pokud vás zastihne déšť, tak to bude nejspíše v období od počátku srpna do konce října, kdy zde prší asi nejčastěji a také nejvydatněji. Jinak bývá obloha jasná, azurově modrá, většinou bez jakéhokoliv mráčku. Nejen to s sebou ale nese skutečnost, že velmi silné je zdejší slunce (vždyť se nacházíte pouze dvanáct stupňů severně od rovníku!). Tento fakt ale vzhledem k mírnému a stálému proudění větrů vůbec nemusíte zaznamenat. Různé slamníky, kšiltové čepice, klobouky a jiné pokrývky hlavy jsou tudíž pro turisty naprostou nezbytností.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 35°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

VEFVEF = 0 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist