Očkování, zdravotnictví

Cestujete- li do Venezuely, potažmo na Isla Margaritu, pak vám důrazně doporučujeme nepodceňovat možná zdravotní rizika a nechat se včas vhodně očkovat. Povinné očkování není žádné, ale doporučených  poměrně hodně.

Odborníci doporučují zejména očkování proti tetanu, tyfu, obrně, záškrtu, žluté zimnici a žloutence typu A a B. Rozmyslíte- li se, že vaším cílem bude Venezuela, navštivte s velkým předstihem svého ošetřujícího lékaře a poraďte se s ním o možnostech všech očkování. Dalšími často se vyskytujícími onemocněními jsou především v poslední době žlutá zimnice, horečka dengue, která se přenáší hlavně komářím bodnutím. Dále bychom mohli jmenovat malárii, hepatitidu a choleru.

Venezuelské zdravotnictví je obecně na poměrně dobré úrovni. Konstatujme ale, že tato slova chvály platí jen ve větších městech. Opravdu kvalitní lékařská péče je poskytována soukromými zařízeními, nicméně je vždy potřeba ji uhradit hned po výkonu a v hotovosti. Na těchto klinikách platí skutečnost, že pokud u sebe nebude mít žádné peníze a nebo platnou platební kartu, určitě nebudete ošetřen, ani kdybyste byl sebevíc zraněn, či dokonce ohrožen na životě. Státní zdravotnická zařízení jsou proslulá zejména negativně. Nemají zrovna valnou pověst. Vše je zapříčiněno nedostatkem financí. Venezuelské státní zdravotnictví dokonce bojuje s velmi akutním nedostatkem léčiv. Uzavřete si proto kvalitní zdravotní pojištění ještě před cestou na samotnou Isla Margaritu. Každý turista by se měl zejména vyhnout pití vody přímo z vodovodního kohoutku. Předejde tak zejména onemocněním, která jsou spojena s průjmy a zvracením. Stravujte se zejména ve stravovacích zařízeních, tedy restauracích a bistrech vyšší úrovně. Zcela určitě se vám díky tomu zalíbí last minute dovolená mnohem více.

Nekonzumujte ovoce a zeleninu, aniž byste ji předtím důkladně umyli pod tekoucí vodou. Na zvýšenou opatrnost je třeba dbát  při setkání s volně pobíhajícími zvířaty a jedovatými hady. Obecně patří Venezuela z bezpečnostního hlediska mezi docela rizikové země, jelikož v ulicích panuje vysoká kriminalita. Proto buďte obezřetní a hlídejte si své osobní věcí, cennosti a doklady, abyste se nestali terčem kapesních zlodějíčků.  Když tyto cennosti nechcete mít u sebe, můžete využít bezpečnostních schránek, které jsou téměř v každém z hotelů. Těmito schránkami disponuje také  zastupitelský úřad ČR.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 35°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

VEFVEF = 0 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist