Obyvatelstvo

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští, milí a sdílní. Nicméně jsou také velmi lenošní, což se projevuje zejména tím, že na vás někdy vůbec nereagují, čímž je nejen Venezuela pověstná. Jejich flegmatičnost je velmi známá. Pokud s nimi přijdete do kontaktu, něco potřebujete a jim se zrovna moc nechce, tak určitě nezvyšujte hlas, jinak vás začnou úplně ignorovat a vy budete mít smůlu. Že by místní byli dochvilní, se říci také nedá. Není žádnou velkou náhodou, když se internetová místnost otevře o hodinu později oproti původně stanovenému času. Místní žijí v nízkých chatrčích. Většinu dne tráví před svými domy. Jelikož je zde velmi levný benzín (v přepočtu zhruba 1 naše koruna za litr), jezdí téměř všichni skoro všude autem.

Úředním jazykem na tomto ostrově je španělština. Anglicky se ale domluvíte jak ve větších městech, tak samozřejmě v hotelových střediscích. Pro příklad uvádíme několik základních slovíček, s nimiž určitě zabodujete:

buenos dias- dobrý den
adios- sbohem
sí- ano
no- ne
gracias - děkuji
malo - špatně
no entiendo – nerozumím

Místní obyvatelé slaví také mnoho různých svátků, pořádají také nemálo fiest a rozličných slavností během celého roku. V průběhu státních a náboženských svátků samozřejmě nejdou do práce, mají tedy volno a  turisté musí počítat s tím, že ve většině institucí a obchodů je zavřeno. Svátky, které jsou spojeny s náboženstvím jsou pohyblivé. Zde jsou státní svátky, které se na Isla Margarita dodržují: 1. ledna se téměř po celém světě slaví Nový rok. 2. února místní slaví svátek, který nese název  Virgen de la Candelaria. Karneval v pondělí a úterý před Popeleční středou bývá spojen s koncem února a začátkem března.

Velikonoce slaví místní obyvatelé pět dní- od čtvrtka do pondělí, a to  koncem března a začátkem dubna. Všeobecně významným dnem je také vyhlášení samostatnosti, to se slaví 19. dubna. Dodržuje se zde také svátek práce- 1. května. 24. června je všeobecně připomínán Den nezávislosti, 25. července Bolívarovy narozeniny a v září, konkrétně  7. – 11. září,  jsou takzvané Fiestas Patronales de Nuestra Seňora del Valle. Poslední dva svátky v roce jsou 12. října- jedná se o svátek spojený s objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem Roku 1492 a veškeré svátky, které se zde slaví během roku uzavírají stejně jako v našich končinách Vánoce. Ty se zde slaví 25. prosince.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 35°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

VEFVEF = 0 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist