Isla Margarita (Venezuela)

Očekáváte od dovolené v první řadě dokonalou relaxaci v tropickém ráji? Poznáváte rádi nové kultury a nevadilo by vám ani cestování do tak vzdálené země, jakou je Venezuela? Také už jste slyšeli balady, které opěvují krásy Karibského moře? Pak neváhejte a už si hledejte let na Isla Margarita, nebo také Ostrov Sv. Markéty, jak se mu někdy říká.

Venezuela sice nemusí představovat pro Evropana tak atraktivní místo na dovolenou, ale Isla Margarita je jiná. Není náhoda, že se jí přezdívá perla Karibiku. Nádherná příroda s několika národními parky, krásné zlaté pláže a příjemné počasí jsou tři rysy, které přesvědčí každého. Navíc se Isla Margarita stává známou destinací, takže i ceny citelně klesají.

Rezervujte si zájezd na Isla Margaritu, užijete si neopakovatelnou dovolenou.

Zajímavosti ostrova Isla Margarita

Isla Margarita tvoří společně s okolními ostrovy jediný autonomní stát ve Venezuele, což svědčí o tom, jak moc si jí stát váží, když jí poskytl i takovouto výsadu. I když je pravda, že je Isla Margarita v první řadě místem naprostého odpočinku, opalování se na plážích a občasné výlety po pobřežních promenádách, užije si zde i aktivní turista.

Ostrov je totiž ve vnitrozemí poměrně hornatý, takže nabízí nádherné scenérie až 800 metrů vysokých skalnatých vrcholků, které kontrastují s písčitým pobřežím. V centrální části také naleznete dva pralesy, které jsou zároveň národními parky a to La Restinga a El Copey. Živá turistická centra za přijatelné ceny, která Isla Margarita má, se pak nacházejí ve východní části ostrova.

Dovolená na Isla Margarita

Co se týče největších letovisek na ostrově, patří mezi ně v první řadě hlavní město La Asuncion, a také letovisko, které se pyšní titulem nejživějšího místa, Porlamar. Pokud už zde budete, rozhodně si na jeden den pronajměte terénní auto a projeďte si celý ostrov, protože i například záliv Juan Griegio rozhodně stojí na Isla Margarita za návštěvu. Pobřeží je pak poměrně příjemné i pro děti, nicméně někdy tu bývají větší vlny.

Oblast si neužijí potápěči, pro které je jedinou přijatelnou oblasti korálový ostrov Los Roques. Z hlediska ubytování je Isla Margarita téměř dokonalá. Většina hotelů se nachází u pláží, některé mají svoje zátoky a téměř vždy získáte služby All inclusive. Jen těžko byste tak hledali něco, co by mohla Isla Margarita napravit.

Objednejte si last minute na Isla Margaritu, bude to úchvatná Karibská dovolená.

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 35°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

VEFVEF = 0 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist