Ceny, peníze

Celá Venezuela přešla od 1. 1. 2008 na novou měnu BsF ( bolívar fuerte) . Ve volném překladu do češtiny se tato měna nazývá silný bolívar. Pokud nemáte peníze předem vyměněny, tak není nejmenší problém tak učinit přímo zde na místě (počítejte ale s poplatkem za bankovní operace). Banky jsou otevřeny od 8. 30 do 15. 30. Peníze lze ale směnit i různých hotelech. Ke směně bude nejvhodnější, když výchozí měnou, kterou chcete na BsF směnit bude EUR nebo USD. Kurs je nejlepší pravděpodobně ve směnárnách.

Běžný účet v hotelu, restauraci i na nákupech v nákupních střediscích můžete většinou zaplatit kreditními kartami jako jsou VISA a EUROCARD/MASTERCARD.

Isla Margarita je velmi dobré místo k nakupování, jedná se totiž o bezcelní zónu. Oblečení, obuv i elektronika se zde dá sehnat opravdu velmi levně.

Nejlepšími místy vhodnými k nakupování jsou zejména centrum Porlamaru a obchodní dům Sambil. V Porlamaru najdete jak nákupní centra, tak i různé exotické bazary, butiky, ale i tržnice. Nákupní centra jsou všechna otevřena celodenně. Na tržištích lze smlouvat, v kamenných obchodech jsou ceny pevně dány a smlouvání by vám nepomohlo, ba naopak.

Zde si můžete prohlédnout orientační zeny rozličného zboží:

Rum Superior  0,7l                                   7,90 BsF
Čokoláda 31 - 71% kakaa 80 g          6 - 10,50 BsF
Pivo Heineken (12 ks plech)                      84,- BsF
Venezuelská káva  227 g                          13,- BsF
Minerální voda 1,5 l                                 3,50 BsF
Jogurt ovocný Yoplait                               2,10 Bsf
Šunka balená 234 g                              10,30 Bsf
Plátkový sýr 300 g                                  8,88 BsF
Toaletní papír 4 roličky                            4,90 Bsf
Pohled     podle velikosti                      3 - 7,- BsF
Známka (nebo razítko)                           2,50 BsF

Pokud budeme mluvit o obchodním domu SAMBIL, musíme říct, že zde prodávají hlavně věci z dovozu, zejména z Asie, a Evropy. Tento obchodní dům je určen zejména těm, kteří potřebují něco speciálního- počítač, kameru a podobně.

Ze suvenýrů si turisté nejčastěji kupují mapy, pohlednice, šamanská žezla, indiánské foukačky Cerbatana, různé přívěšky ze starých hornin, ručně vyráběné suvenýry, zlato, kožené zboží nebo kabelky, aby měli na své last minute zájezdy nějakou příjemnou památku.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 35°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

VEFVEF = 0 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist